Σύμβαση με την εταιρεία «ΕΥΠΟΛΙΣ» υπέγραψε ο Δήμος μας για τον «Ψηφιακό Μετασχηματισμό του Δήμου»
Σύμβαση με την εταιρεία «ΕΥΠΟΛΙΣ» υπέγραψε ο Δήμαρχος για την ανάθεση υπηρεσιών με τίτλο «Υπηρεσίες Συμβούλου για τη δημιουργία και υποβολή πρότασης που αφορά τη δράση «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Δήμων», προϋπολογισμού 15.000€ πλέον ΦΠΑ 24%, σήμερα Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2022.
Η ανάδοχος εταιρεία αναλαμβάνει την προετοιμασία και δημιουργία φακέλου με τις επιλεγμένες δράσεις ψηφιακών τεχνολογιών και τεχνολογιών τηλεπικοινωνιών, που επιθυμεί να υλοποιήσει ο Δήμος, αλλά ταυτόχρονα και του σχεδιασμού δράσεων έξυπνης πόλης, ώστε να τύχουν χρηματοδότησης.
Παράλληλα, ο ανάδοχος αναλαμβάνει να εκτελέσει και συμπληρωματικές ενέργειες ωρίμανσης κατά τη φάση αξιολόγησης της πράξης, αλλά και ενέργειες πριν την έγκριση των τευχών δημοπράτησης και πριν την υπογραφή της σύμβασης.