Μεγάλη ήττα για το Ρούπελ μέσα στο Σιδηρόκάστρο, 22 Ιανουαρίου 2023

Ρούπελ Σιδηροκάστρου - ΚΑΟ Χαλκιδικής 65 - 74
Νικηφόρο πέρασμα του Κ.Α.Ο.Χ από το Ρούπελ Σιδηροκάστρου με 65-74. Η ομάδα μας μπήκε στο παιχνίδι ... ή μάλλον δεν μπήκε στην πράξη στο πρώτο δεκάλεπτο, γιατί πέτυχε μόνο 10 πόντους, δέχτηκε 29 και βρέθηκε να χάνει με 19 πόντους διαφορά (10-29).
Στο τέλος του δεύτερου δεκάλεπτο έκλεισε τη διαφορά με ημίχρονο 34-41.
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά δυνατό με την ομάδα μας να κάνει την αντεπίθεση της φέρνοντας το ματς στην ισοπαλία 55-55 στης αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου.
Αλλά οι λάθος επιλογές σε άμυνα και επίθεση έφεραν το τελικό 65-74.
Για άλλη μια φορά η ομάδα μας έδειξε μεγάλη αστάθεια στο παιχνίδι της με αποτέλεσμα να χάσει άλλον ένα αγώνα.

Δεκάλεπτα: 10-19, 40-50, 50-55, 65-74

Διαιτητές: Καραβάς, Σκρίνος

Ρούπελ (Κοκολιός): Κάτος 11(1), Φραγκούλης 12(2), Δατσιάδης 21(2), Κεμανετζής 4, Δαλαγκόζης 3, Γκούτζιας 1, Παπαδόπουλος 9, Σιδερίδης 4.

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Φιλοξενίδης 8, Τσιγγελίδης, Σμυρλής 6(1), Ζωγράφος 10(2), Χαρταβέλας, Γκατζιούρας 3, Τύπος 24, Γκιουζελίδης 20, Ράντονιτς 3(1), Βέτσος.