Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2023

Ρούπελ Σιδηροκάστρου - Ανατόλια: 76-71

Οι δύο διαδοχικές ήττες «πλήγωσαν» βαθμολογικά και ψυχολογικά το Ρούπελ. Το «οχυρό» έπρεπε σήμερα να κάνει επανεκκίνηση στο ματς κόντρα στο επικίνδυνο Ανατόλια και τα κατάφερε!

Οι Σιδηροκαστρινοί κυριάρχησαν στο πρώτο δεκάλεπτο εξασφαλίζοντας διαφορά 13 πόντων (28-15).

Στο επόμενο δεκάλεπτο το συγκρότημα του Φώτη Κοκολιού κρατούσε στα χέρια του τα ηνία του αγώνα (47-35).

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διατηρούσαν απόσταση ασφαλείας από τους Θεσσαλονικείς (61-47).

Στη τέταρτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντεπιτεθούν. Το Ανατόλια «ροκάνισε» τη διαφορά, αλλά το Ρούπελ κατόρθωσε να φτάσει στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Λαδάς - Θεοδωρίδης

Δεκάλεπτα: 28-15, 47-35, 61-47, 76-71

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Κοκολιός): Κάτος 5 (1), Φραγκούλης 9, Δατσιάδης, Κεμανετζής 10, Δαλαγκόζης 33 (5), Γιαννάτος, Σιδερίδης 4, Παπαδόπουλος 2, Γκούτζιας 13.

Ανατόλια (Μυστιλιάδης): Καραγιαννάκης 9 (1), Μηντζαρίδης 16 (1), Ριζόπουλος 2, Αζίζης 8 (1), Παρίσης, Καμπούρης, Βελισσαρίου 5 (1), Τερζίδης, Ανδρικάκης 13 (2), Καρανώτας 6, Ιατρίδης 12.