Ρούπελ Σιδηροκάστρου - Κουπα Κιλκίς : 73-70 (Φιλικό)
Ρούπελ Σιδηροκάστρου - Κουπα Κιλκίς : 73-70
Νίκη της ομάδας μας στο φιλικό παιχνίδι απέναντί στην Κουπα Κιλκίς στο πλαίσιο της προετοιμασίας της ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος σε κάτι λιγότερο από ένα μήνα !
Σε ένα ντέρμπι από την αρχή ως το τέλος, με εξαίρεση ένα πολύ καλό διάστημα από το 15' έως το 24' για τους "μπλε", το Ρούπελ κέρδισε με 73-70 την Κούπα Κιλκίς στο κλειστό γυμναστήριο Σιδηροκάστρου και έδειξε ότι χρειάζεται ακόμη αρκετή δουλειά για να είναι πανέτοιμο με την έναρξη του πρωταθλήματος.