Εθνικός Σιδηροκάστρου - Κεραυνό Μεγαλοχωρίου : 7 - 1

Α' Κατηγορία 1ος Όμιλος
6η Αγωνιστική 2023-24
22-10-2023

Με 7-1 νίκησε η ομάδα μας στην εντός έδρας αναμέτρηση απέναντι στον Κεραυνό Μεγαλοχωρίου. Η αποφασιστικότητα και αυτοπεποίθηση των παικτών του Μεγαλοχωρίοτ στο α' ημίχρονο, που μετουσιώθηκε σε γκολ με σκόρερ τον Άγγελο Νέο στο 22', δεν κατάφερε να έχει και συνέχεια στο β' μέρος. Ο Εθνικός πάτησε μπάλα και έδειξε την πραγματική του ποιότητα με αποτελέσματα να σκοράρει 7 τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο εν ριπή οφθαλμού να γυρνάει και να τελειώνει το παιχνίδι.
Έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός και δέχτηκε το ένα και μοναδικό γκολ των φιλοξενουμένων από τον αρχηγό τους.
Τρία γκολ πέτυχε ο Βουδουρίδης, δύο ο Αβράμης και από ένα Αβραμίδης και Τσιντσάρης.

Την ερχόμενη Κυριακή, 29/10, ο Εθνικός αγωνίζεται στην έδρα του στον αγώνα κυπέλλου κόντρα στο Σκούταρι στις 14.30'.

Ο Κεραυνό Μεγαλοχωρίου ωστόσο, έχει να κρατήσει ένα πολύ καλό α' μέρος, που έδειξε μαχητικότητα και σπουδαίους αυτοματισμούς.
Ο Εθνικός παρά τα πολλά προβλήματα εκτός παιχνιδιού δείχνει πως έχει την ποιότητα να ανταπεξέλθει σε αυτήν την κατηγορία.