Ηρακλής Σερρών - Εθνικός Σιδηροκάστρου: 1 - 2

Μεγάλη νίκη του Εθνικού μέσα στα Σέρρας κόντρα στον Ηρακλή με 1-2. Κάθε νίκη, ειδικά όταν είναι εκτός έδρας, είνι πολύτιμη, για την κατάκτηση της πρώτης θέσεις. Και ο Εθνικός για άλλη μια φορά έδειξε πως έχει την στόφα του νικητή ακόμη και στα δύσκολα, εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου.

Ο Εθνικός βρέθηκε να μένει πίσω στο σκορ από νωρίς, καθώς δέχτηκε γκόλ στο 10ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Αλλά στο τέλος του ίδιου ημιχρόνου κατάφερε να ισοφαρίσει το σκόρ με γκόλ του Μπονέρη. Στο 83 ο Εθνικός έκανε το 1 - 2 και πήρε του βαθμούς της νίκης.

Γκολ
Καρακάσης Αργύρης 10'
43' Μπονέρης Δημήτριος
83' Βουδουρίδης Ειρ.

Γ.Σ. Εθνικός Σιδηροκάστρου : Δύσκολο, αλλά πολύτιμο διπλό μέσα στις Σέρρες με τον Ηρακλή έφερε ο Εθνικός.
Το 1-2 σφράγισε το 5ο συνεχόμενο αήττητο των "μπλε", που δεν κάμφθηκαν ούτε από τον παγωμένο και δυνατό αέρα που φυσούσε.

Ακολουθούν δηλώσεις του προπονητή, Μίλτου Δουλγέρη και η  αποτίμηση του σημερινού αγώνα από τον Αρχηγό του Εθνικού, Χρήστο Λεωνίδα.