Χρυσή η Ελένη Τσαρτσίδου στους Πανελλήνιους αγώνες κολύμβησης
![]() |
Φωτογραφία :ΕΕΕΕΚ ΣΕΡΡΩΝ...ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ...ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ special olympics ΛΟΥΤΡΑΚΙ 2024...(Mavroudis Morfakidis) |
Οι Πανελλήνιοι Αγώνες Special Olympics στο «Λουτράκι 2024» έλαβαν χώρα από 24 εως 29 Μαΐου 2024.
Ήταν μια γιορτή Αθλητισμού & Ένταξης με πολλές παράλληλες δράσεις!
Τα λόγια είναι πολλές φορές περιττά αλλά ποτέ δεν είναι αρκετά για την Ελένη, μια γυναίκα που είχαμε την χαρά να γνωρίσουμε από τα πρώτα της βήματα, ένας άνθρωπος που ποτέ δεν σταματά να μας εκπλήσσει. Το πολυτάλαντο της Ελένης μας είναι κάτι σπάνιο και δεν μπορούμε να πάψουμε να το θαυμάζουμε και να το προβάλουμε.
![]() |
Φωτογραφία: Tatsios Giorgos |
Η Ελένη σήμερα δέχτηκε και τα συγχαρητήρια του Δημάρχου Σιντικής Γεώργιου Τάτσιους, ο οποίος μετά την συνάντηση που είχε με την Ελένη στο Δημαρχείο, έγραψε σε ανάρτηση τα παρακάτω :
Γεώργιος Τάτσιος : ΕΛΕΝΗ...Η ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ!
Με μεγάλη χαρά υποδέχθηκα την Ελένη Τσαρτσίδου που απέσπασε ένα χρυσό, ένα ασημένιο κι ένα χάλκινο μετάλλιο στην κολύμβηση στους Πανελλήνιους αγώνες Special Olympics που έγιναν την περασμένη εβδομάδα στο Λουτράκι Κορινθίας!
Σε όσους λένε στην Ελένη ότι "δεν μπορεί" τους απαντά με τις διακρίσεις της "ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ"!
Θερμά συγχαρητήρια στην Ελένη και σε όλα τα παιδιά που καταφέρνουν να ξεπερνούν τον εαυτό τους!