Εμπλουτίστηκε η βιβλιοθήκη Άνω Ποροϊων
Εμπλουτίστηκες η βιβλιοθήκη Άνω Ποροϊων, με την δωρεά βιβλίων που έκανε ο κ. Αθανάσιος Μπασδάνης.
Μαρία Τσεκμέζογλου ; Είναι πολύ όμορφο να υπάρχουν άνθρωποι που σέβονται και υποστηρίζουν προσπάθειες του χωριού μας. Ειυχαριστούμε θερμά τον κύριο Αθανάσιο Μπασδάνη για τον εμπλουτισμό της Βιβλιοθήκης μας με νέα βιβλία!
Ο πρώην Περιφερειακός Σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας Αθανάσιος Μπασδάνης, κατάγεται από το Παραλίμνιο Σερρών που βρίσκεται στα όρια των επαρχιών Φυλλίδας και Σερρών και προέρχεται από αγροτική οικογένεια. Διαμένει μόνιμα στα Σέρρες με τη σύζυγο του Αγγελική Ζαροπούλου, στρατιωτικό και έχουν δύο παιδιά τον Αλέξανδρο, πτυχιούχο Γεωπονικής του Α.Π.Θ. και τη Μαρία μαθήτρια Γ' Λυκείου.
Φωτογραφίες
Μαρία Τσεκμέζογλου