ΠΙΣΤΟΛΙΑ ΚΡΟΤΟΥ-ΑΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΡΕΣ ΦΩΤΟΒΟΛΙΔΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ 56ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΜΑΧΩΝΑ
Στη σύλληψη ενός 56χρονου Έλληνα προχώρησαν χθες το μεσημέρι στον Προμαχώνα αστυνομικοί της Ομάδας Δίωξης Λαθρεμπορίου της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Σερρών
Σε έλεγχο που πραγματοποιήθηκε σε όχημα του 56χρονου, διαπιστώθηκε να έχει εισάγει και να κατέχει 2 πιστόλια κρότου-αερίου με 2 γεμιστήρες και 2 χοάνες εκτόξευσης φωτοβολίδων, καθώς και 200 φυσίγγια κρότου-αερίου, τα οποία κατασχέθηκαν.