Συγκίνηση και δέος στην 77η Επέτειο από τη Μάχη των Οχυρών, 15 Απρίλιος, 2018
Συγκίνηση και δέος στην 77η Επέτειο από τη Μάχη των Οχυρών, 15 Απρίλιος, 2018.
Όπως κάθε χρόνο για πολλές συναπτές δεκαετίες, έτσι και φέτος διεξάχθηκαν εκδηλώσεις μνήμης για να τιμήσουν την ηρωική αντίσταση των ηρώων των οχυρών, παρουσία της πολιτικής και στρατιωτικής ηγεσίας.
Όπως κάθε χρόνο για πολλές συναπτές δεκαετίες, έτσι και φέτος διεξάχθηκαν εκδηλώσεις μνήμης για να τιμήσουν την ηρωική αντίσταση των ηρώων των οχυρών, παρουσία της πολιτικής και στρατιωτικής ηγεσίας.
Για άλλη μια φορά στις εκδηλώσεις συμμετείχαν χιλιάδες κόσμου, της ομάδας αναβίωσης του Μουσείου Μ. Τσαρτσίδη και Συλλόγων.