Αποχαιρέτησε τον θεσμό του Κυπέλλου "Τάσος Χαραλαμπίδης" η U21 του Ρούπελ
Με πολύ καλή εικόνα για δύο δεκάλεπτα και έλλειψη λύσεων και κόπωση στην συνέχεια η U21 ηττήθηκε εύκολα από την Ηράκλεια στο κλειστό γυμναστήριο Σιδηροκάστρου και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του θεσμού.
Με επιμέρους 6-22 στο 3ο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την διαφορά στους 17 (36-53), με το τελευταίο δεκάλεπτο να μην αλλάζει κάτι και η τελική διαφορά να φτάνει σε ακόμη υψηλότερα επίπεδα.
Συγχαρητήρια στα παιδιά και των δύο ομάδων για την προσπάθεια. Ακολουθεί η εκτός έδρας δοκιμασία της ανδρικής ομάδας στην Καρδίτσα την προσεχή Τετάρτη (21/09, 17:00) απέναντι στον Γ.Σ Σοφάδων για την Α' Φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 30-31 (ημιχ.), 36-53, 51-82.
Ρούπελ (Κοκολιός - Ιωαννίδης): Παζιώνης, Παυλίδης 11, Παρίσης, Ρηγάκης 6, Τοπολίγκας 10, Παπαδόπουλος, Παζβάντης, Ευγενειάδης, Αστάκογλου, Μπαζτέκας 24(3).