Δήμος Σιντικής: Διευκρινιστική Ανακοίνωση για την διαχείριση των ζωοτροφών στα αδέσποτων
Την απάντηση του έδωσε ο Δήμος σχετικά με την ανάρτηση του υποψήφιου Δημάρχου Ιωσήφ Παναγιωτίδη που αφορούσε στην διαχείριση ζωοτροφών και αδέσποτων.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjREaG5WuIm6uUQ-4ea_MurZPktwkFL_Vjs0muTQFb7GQT_UUo_h1OYszy-uow-c1hc7ebMTwhtbgsKjhR-hHGCOJ4dbORzvGRAWBg-psggoujZaSiijbhRJMYVs3NHteC36g_IPFW79CMu6uOtu9qxhDpqfe5wlNpArrdQc6xqPbrg3ryj53UkbU4y/w400-h140/LOGO_SINTIKIS-1024x358.gif)
Δήμος Σιντικής : Με αφορμή ορισμένες αναρτήσεις και σχόλια που δημοσιεύθηκαν διαδικτυακά, αναφορικά με τις τροφές των αδέσποτων ζώων διευκρινίζουμε ότι:
Οποιοσδήποτε αιρετός και μη, δικαιούται να ενημερωθεί αναλυτικά από το γραφείο του Αντιδημάρχου Ποιότητας Ζωής & Αθλητισμού Γεώργιου Τσίντσιου για την διάθεση των ζωοτροφών και τη γενικότερη διαχείριση του ευαίσθητου αυτού θέματος.
Η ενημέρωση προς τους πολίτες της Σιντικής αποτελεί βασική μας αρχή και οι πόρτες των Υπηρεσιών του Δήμου Σιντικής και των Αντιδημάρχων είναι πάντα ανοιχτές για τους δημότες μας.