Εθνικός Σιδηροκάστρου - Αναγέννηση Πετριτσίου 4-2

Μεγάλη νίκη του Εθνικού Σιδηροκάστρου απέναντι στην Αναγέννηση Πετριτσίου, στο Κατσαντωνειο Δημοτικό Γήπεδο Σιδηροκάστρου. Ο Εθνικός "μπήκε δυνατά" στο παιχνίδι καταφέρνοντας να πάρει τον έλεγχο, "πατώντας μπάλα" βασισμένη στην καλή κυκλοφορία. Ως αποτέλεσμα ήταν τα δύο γκολ που πέτυχε ο Αβραμίδης, κλείνοντας το ημίχρονο με το σκόρ να γράφει 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα δεν ήταν το ίδιο. Η Αναγέννηση αντέδρασε καταφέρνοντας να ισοφαρίσει το παιχνίδι μέσα σε λίγα λεπτά, με τον Εθνικό να έχει εφησυχάσει με τα 2 γκόλ του πρώτου ημιχρόνου. Η ισοφάριση αφύπνισε εκ νέου του παίχτες του Εθνικού οι οποίοι πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ, ενώ το τελικό 4-2 ήταν πλέον, πιο εύκολη υπόθεση μετα την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 80' του Τσελεκίδης Δημήτριος της  Αναγέννηση Πετριτσίου.

Οι δύο ομάδες του Δήμου Σιντικής θα τεθούν ξανά αντιμέτωπες στις
12 Δεκεμβρίου 2023 για την 3η Φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών 2023-24, στο Γήπεδο Νέου Πετριτσίου
|
Επόμενος αγώνας για τον Εθνικό Σιδηροκάστρου εκτός έδρας με το Διγενή Άνω Πορόιων. Ενώ η Αναγέννηση Πετριτσίου θα υποδεχτεί τον Π.Α.Ο.Κ. Σερρών στο Γήπεδο Νέου Πετριτσίου.